INTEGRAALI TERVISEKLUBI
NII TERVE KUI ON MÕTLEMINE, NII TERVE OLED SA KA ISE
Bioenergeetiline
Radza-Buddhi
ja
Chi Kung jooga
 
 
Treener Tarmo Metsar
 
Saavutame
vaimse,
hingelise
ja
füüsilise tasakaalu
meditatsioon
valgus-
ja
hingamisteraapia
haiguste vältimine ,
ravimine
   Home      Bioenergeetika
Bioenergeetika

Me arvame teadvat, kui me midagi näeme. Aga kui on nii, et me ei näe, kuid samas võime tunda?

 Näide ühes Eesti haiglas toimunud juhtumist 2009 aasta juunis:

"Kui Sa (mina) ei hakka kätt sirutama ja ei tee nii nagu meie (haigla õed) tahame, siis lõpetad (n) ratastoolis ja käsi liikuma ei hakka..."

Kuna mul oli olnud  rangluumurd,  kätt, sõrmi ei saanudki sirutada ja liigutada. Kuid põhimõtteline teadmine ja oskus Radza-Buddhi joogat teha ei lasknud teoks saada antud haigla õdede soovi....

3 päeva tegin Radza-Buddhi jooga valgusenergeetikat ning kolmanda päeva varahommmikul läbi une nägin energiat voolamas sõrmedesse ning need avanevad, sirutavad... Teen silmad lahti ja näen;  sõrmed ongi lahti.

See on tõestisündinud juhtum  kuu aega peale väga rasket rangluumurdu ja peatraumat, mille tõttu tehti peaoperatsioon Tartu Neurokirurgia osakonnas. Sellejärgselt  olin 8 päeva koomas ja peale seda peaaegu 50 protsendiliselt halvatud

Muljeid vahendas:
Tarmo Metsar
joogatrener
 Kõige tähtsam inimese tervise juures on, et biovoolud töötaksid korrapäraselt, ilma tõrgeteta.. Kui on tõrked, siis esinevad ka haigused.
Sellepärast on vajalik teha elementaarseid hingamisharjutusi jm. bioenergeetilisi harjutusi hoidmaks ära tavalisi energeetilisi häireid tervise juures.
Väga efektiivne bioenergeetiliste harjutuste tegemisel on Radza-Buddhi jooga ja hiinlaste ravivõimlemine Chi Kung.
Kui Radza-Buddhi joogaga tehakse paljuski valgusteraapiat ja väga palju on asetus vaimsel poolel, siis Chi Kung pakub eelkõige kehalist arengut läbi energeetiliste hingamisharjutuste, andes kehale  meeletu jõu.  Samas on siingi väga palju vaimseid asju.

Kuidas saavad toimima energiavood?

Meil kõigil on olemas energiaväli (bioväli) millel on algus- ja lõpppunktid. Põhilised algus- ja lõpppunktid  asuvad peas, peopesades, sõrmedes ja jalalabades. Kui punktid on avatud, siis energia siseneb ja väljub vabalt. Kuid ta peab ka läbi keha (organite) saama vabalt liikuda. Kuid kui on tervisega probleeme, siis see on takistatud.

Selleks et takistused ära kaoks, tuleb teha teatud harjutusi ja üldjuhul on need seotud väga õige hingamise ja mõttetööga.

Nii hästi, kui oskame hingata õigesti ja kui puhas on meie mõttemaailm, seda lihtsamalt on võimalik ka teha bioenergeetilisi harjutusi.

 Põhimõtteliselt sissehingates tõmmatakse energiat, ja välja hingates lükatakse seda. Seega alguspunktist tuleb tõmmata ja mõttetööga suunata energiavoog lõpppunkti poole (see ei ole täpne kirjeldus, kuna kõik organid on erinevad, kuid siiski)

Seega tehes valgusteraapiat (või rahvakeeli valgusjoogat), tuleks ühe käe peopesast ja sõrmedest tõmmata valgusvoog mõttega sisse ja see viia läbi keha südame piirkonna, ehk anaghaata ning siis energia väljub teise käe kaudu peopesast ning sõrmedest. Samas valulistest ja haiguslikest kohtadest energia võtab kaasa valud ja haigused ning energiavoog muutub häguseks (halliks) See on üks lihtsamaid energeetilisi harjutusi (millele järgneb kümneid, vastavalt igale organile eraldi mõelduna).

Kui teha seda käest sisse, läbi keha ja teisest käest välja harjutust ning ei tunta, et peopesa ja sõrmede kanalid avaneks või et käe sees ei ole mõnda kanalit, kus see voolata saaks, siis ei maksa muretseda, sest iga harjutamine teeb meistriks. Kui me mõttetöö veel ei ulatu nii kaugele, et tunda energia liikumist, siis ei maksaks meelt heita, sest  energia voolab ka meie ümbe.Kui mõttetööga ei suuda energiat tõmmata läbi käte, siis samas mõttetööga tõmmates ja sissehingates, liigub energia meie käte ümber ning pikema treeningtsükli ja harjutuste pideval kordamisel hakkab energia ühel päeval ka läbi käte kanalite seest voolama. Ja nii toimib see kõigi organite ning kitsaskohtade puhul, kus energia alguses läbi ei voolanud.

Kui vallatakse sisemise energiavoo kanaleid perfektselt, siis on ka tervis korras, sest üldjuhul on nii, kui energia voolab õigesti ja hästi, siis ei ole ka probleeme tervisega.

Bioenergeetikat täielikult perfektselt vallates on võimalik näiteks talvel -20 kraadi juures viibida  alasti õues , nii et ei külmetuks

Bioenergeetikat hallates ning oskuslikult mediteerides on võimalik parandada ka oma hingelist ja psüühilist seisundit. Saavutatakse parem enesetunne ja probleemid heidetakse  kõrvale. Seega muututakse märksa positiivsemaks inimeseks kui varem. Tegeldes bioenergeetikaga läbi Buddhi jooga või läbi Chi Kung harjutuste (Chi Kung on taoistlik jooga, Kungfu lisaharu energia ja meditsiini vallas), õpid valdama-valitsema nii oma keha kui hinge

Selleks et hästi teha bioenergeetilisi harjutusi, peaks inimene olema tugev nii füüsiliselt, vaimselt kui ka hingeliselt . Kui mingi osa on nõrk, siis see mõjutab ka teisi osi.  Kunagine maarahva väljend on asjakohane ka siin: „Anna lollile jõud ja ta võib enese ära tappa...“

Võtame näiteks juhtumid, kus  haritud, staažikas kuid samas tõrelev arst  teeb head tööd patsiendi ravis ja sama teeb vähemate oskustega arst, kuid kel on samas perfektne bioväli, kuid  ka  hea psüühiline klapp patsientidega ning ta on õppinud alternatiivmeditsiini.
Kumma arsti patsiendid on tervemad ja miks?

Praktika näitab, et üsna tihti on on tervemad selle arsti patsiendid,kellel on tugev ja terve bioväli, neil ei esine vaegusi ja namasti nad ei sure, neil on jõudu edasiminekuks ja enda tervendamisjõu tõstmiseks.  Kuid tõreleva arsti patsiendid jäävad tihti edaspidi haigeks samadesse ja uutesse sümptomitesse või ei jätku neil tahtejõudu oma haigusest jagusaamiseks

Siin on tegemist elementaarse bioenergeetika näitega, mis juhtub siis, kui üks olulistest inimese välistest komponentidest ei ole tasakaalus teistega.

Nimelt arsti puhul mängib olulist rolli tema negatiivne läbisaamine inimestega (antud näite puhul patsientidega). Bioenergeetikas ja Aasia meditsiinis on oluline, et inimene peab olema hea ja rõõmus ning suhtuma ka teistesse inimestesse hästi ning heatahtlikult, sest need omadused kanduvad edasi inimese bioenergeetilisse maailma, nad on üks osa sellest.

Seega ka meie mõtted on osa bioenergeetilisest süsteemist.

On  lubamatu, et meditsiinisüsteemis töötab ka arste ja . õdesid, kes on patsientide peale kurjad või ei käitu nendega inimlikult. Piisab väikesest valest, läbimõtlematult õeldud ütlusest või teost patsiendi suhtes, kui need negatiivsed omadused kanduvadki patsiendile, tekitades tema psüühilises või ka bioenergeetilises maailmas probleeme.

Sama kehtib ka tavaelus, kus  valesti õeldud sõna võib hävitada inimese. Kui inimene on nõrk  ning kaitsetus seisundis, siis tagajärjed võivad talle olla kurvad.

Seega peame me olema head nii enda kui teiste suhtes, tagamaks ideaalse tervise. 

Kui   haiglas öeldakse patsiendile:“Kuule papi, kui Sa pükse kohe jalga ei pane, siis viime Sind jalad ees uksest välja...“, siis see on vale käitumine. See on esiteks alandav patsiendile ja teiseks mõjub traumeerivalt ka ta tervisele, sest tekib psüühiline pinge, mis laastab tervist.

Kui bioenergeetilised kanalid on avatud ja me kõrval on haiged inimesed, siis tuleb ennast kindlasti blokeerida. Kui  peopesad ja mujalt bioenergeetilised kanalid avatud, siis nende kaudu tõmmatakse sisse haigused.

Võtame tavalise juhtumi, kus inimene on kokku vajunud ja me läheme teda püsti aitama. Mida me peaks tegema esmalt? Me peame end blokeerima, sest muidu tõstes teist inimest püsti, võime tõmmata  endale käte kaudu sisse tema haigused. Viirused levivad ka käte bioenergeetiliste kanalite kaudu samamoodi nagu tavalise voolu puhu, kui see vette lasta.

Seega tuleb end blokeerida. Muide sama käib ka ühistranspordis viibides kui keegi seal nohune või lihtsalt köhane.

Kuidas lihtsaim blokeerimine välja näeb? Esmalt tuleb sisse hingata sügavalt ja siis välja hingates jätta hingamine korraks seisma ning mõttes keskenduda ajule meelekohtade vahel. Siis keskendu sellele, et kätest ei tule sisse haigused ja sama sisse hingates. See on üks lihtsamaid blokeerimise meetodeid.

Kui käte kaudu soovitakse vaid blokeerida, siis peale hingamise kinnijätmist suruda sõrmed rusikasse ja lugeda mõttes ; „Mulle ei tule haigused külge.“

Kui osatakse blokeerimise tehnikaid, siis viiruste perioodil võib vabalt haigeks mitte jääda aastaid, ilma, et tarvitataks kaitsevaktsiine, võetaks tablette jms.

Soovitav on ka hoiduda võimalusest, kus keegi käib, seisab selja taga ning vaatab meid kuklasse. Juhul, kui oleme hajevil ja ei blokeeri enda kuklatagust, siis võib juhtuda, et kellegi „kuri silm“ vaatab meile sisse ajusse ja mõjutab seda oma kavatsuste, mõtetega. Ta ei piisa seda teha tahtlikult, kuid inimestel on igasugu mõtteid ja fantaasiaid, Ja hea on, kui oskame neid eemale hoida. Selleks on soovitav mitte lasta kellegil olla enda selja taga. Samuti nagu blokeeritakse käsi ja hingamissüsteemi, nii tuleb ka blokeerida hingamise seiskamisega ja koralduse andmisega: „ mulle ei mõju teise inimese energia“ ja olete kaitstud „kurja silma“ eest. 

Sümptomid, mida likvideerivad bioenergeetilised harjutused:
 halvatus
 epilepsia
 tasakaaluhäireid
 südame- ja veresoonkonna haiguseid
 närvilisus
 jpt.
 
Alternatiivmeditsiini Portaal 

Siis, kui lootus kaob, kuid samas on olemas võimalused... 
 
Bioenergeetiline