INTEGRAALI TERVISEKLUBI
NII TERVE KUI ON MÕTLEMINE, NII TERVE OLED SA KA ISE
Bioenergeetiline
Radza-Buddhi
ja
Chi Kung jooga
 
 
Treener Tarmo Metsar
 
Saavutame
vaimse,
hingelise
ja
füüsilise tasakaalu
meditatsioon
valgus-
ja
hingamisteraapia
haiguste vältimine ,
ravimine
   Home      Õigesti toitumine

Õigesti toitumise mõned põhimõtted

Õigesti toitumise mõned põhimõtted

Inimese  normaalse eksisteerimise juures on üks tähtsamaid komponente toitumine ja just õigesti toitumine. Me püüame siin näidata kuidas tuleks toituda õigesti ja mida vältida.  

Mida jälgida toitumisel
E- lisandid. Võimalusel vältida, kui ei tea täpselt, mis lisandiga tegu, sest pikemas perspektiivis toimub mürkide kogunemine organismi ning need võivad kahjustada elutähtsaid organeid ja DNA`d.   Organismi saastumine ja kahjustamine toimub märkamatult pika aja vältel ja nii ei tea inimene kahtlustada oma „äkki ilmunud“ tervisehädade põhjuseid. Seega soovitame vaadata vasakult tulbast ohtlike E- ainete tabelist, mida tuleks vältida.
Me oleme tihti kuulnud ütlust: "Sööge tervislikult." Tihti tähendab see seda, et sööge juur- ja puuvilju. Samas unustatakse, et ka neid töödeldakse taimekaitsevahenditega ja kasvatatakse ohtlike väetistega. Me unustame tihti tervislikult süües, et see ei ole tervislik, kui me sööme  väetiste ja taimekaitsemürkidega vilju. Vaata ja uuri, kas juur- ja puuviljad mida sööd  on mürgivabad. Ja tuttav lause: " Eelista Eestimaist" on siin täiesti omal kohal, kuigi ka meil kasutatakse kemikaale. (kuid ilmselt mitte nii palju kui näit. Saksamaal ja Hispaanias)
Söögi mitmekesisus.
Süüa tuleb mitmekesiselt, tarvitades erinevaid valke ja süsivesikuid. Samas jälgides ka looduslike vitamiinide saamist neist.
Kehakaal- Kas ülekaalulisus on eluviis või haigus?

Tiibeti munkadel on ütlus: "Eimillestki ei saa midagi tekkida." Ehk, kui Sa ei ole midagi söönud, siis ei saa ka kehakaalu tekkida. Siit edasi arendades loogikat, võib järeldada, et kui oled midagi söönud, siis tõenäoliselt sellest tekib kehakaal.

Süües üle normi, kulutamata söögist saadud energiat piisavalt ning kui söök ei ole ka kergesti seeditav, st. ei läbi organismi, siis ta ladestub kuskile meie sisse.

Vormsi Enn `u ütlus: "Söö selleks, et elada, mitte ära ela selleks, et süüa" on täiesti omal kohal.

Kui on ülekaalulisus, siis tuleks vaadata oma menüü ümber ja süüa ning juua vaid seda, mis konkreetselt sinule vajalik ja kasulik on. See nõuab iseloomu tugevust ja veidi dogmade muutmist. Esialgu on üleminek raske, kuid hiljem organism harjub ja teab ise, mida ja millal tahab.

On uuritud ja jõutud järeldusele, et Leningradi blokaadi läbinud olid palju parema tervise ja pikema elueaga hiljem, kui need, kes seal ei viibinud.

Uuringud on näidanud, et ülekaalulised elavad ka ca 5 aastat vähem, kui need, kes normaalses kaalus. 
Taimetoitlus
Taimetoitlus, mida ta teeb
Taimetoitluse puhul:
- muutub seeditavus kergemaks, kaovad pinged kehas, närvipinge kaob osaliselt, või täielikult (paljud haigused on seotud üleliigsest närvilisusest)
- bioväli muutub sünkroonseks, ei ole auke ja trombe selles, mis põhjustavad organites häireid, haigusi (ka vähki)
Taimetoitlus, mis see on?
 
Taimetoitluse mõte seisneb selles, et vältida liha puhul tekkivaid troppe ja tühimikke bioväljas, mis võivad pikemas perspektiivis hakata mõjutama organite tööd. Inimese bioväli on justkui nähtamatu elektriväli. Kui seal tekivad häired, siis võivad need mõjutama hakata ka organite tööd, mis hakkavad streikima. Kui organid ei tööta normaalselt, siis hakkavad tekkima haigused...

Kui tekib kahtlus, kas ma saan ilma lihata kätte kõik vajalikud vitamiinid ja mineralaained, siis tasuks lähemalt uurida ainete sisaldust taimses toidus ja mitmekesistada menüüd. See vajab väga teadlikku ja oskuslikku lähenemist

Kehakaal ja tema mõjutamine
Kaalujälgimine ja paastumine
Kaalujälgimine, kus tehakse imelükkeid kümnete kilode järsu alandamise osas, siis see võib olla esmalt kahjulik tervisele, kui ka olla ajutise efektiga, sest ülekaalulisus on elustiil. Kui mõtlemises ei muutu midagi, siis pole see eriti produktiivne tegevus pikas perspektiivis.
Paastumise puhul on nii, et ravipaast algab pihta 8. päevast. Seega, kui teha paastulaagreid, siis üldjuhul kuni 7 päevased paastulaagrid on eksitavad ja võivad tekitada tervisekahjustusi, sest keha on saanud signaali algavaks raviseansiks. Kuid kui raviseansse ei tule, siis keha võib seda võtta kui tervise lõhkumist.
 
 
Kehakaalu alandamise 1 retseptidest
 
Kõige lihtsam kehakaalu langetamise viise on: süüa kuu või rohkem taimetoitu ja eriti palju rohelist. Vältida kõiki lihatooteid, piimatooteid, ning valgest jahust tooteid-toite. Süüa võib niipalju, kui süda lustib, jälgimata kaalu.
Alguses on näljatunne ja veidi närviline olek, kuid see on loomulik, sest keha otsib uusi lahendusi. Kuskil kuu või paari möödudes kaob närviline olek ja muutute rahulikuks ning puudub vajadus  ülesüüa (üle normi)
 
 
 
 
Alternatiivmeditsiini Portaal 

Siis, kui lootus kaob, kuid samas on olemas võimalused... 
 
Bioenergeetiline